Loading...

Rīgas kultūras telpa, vietas un cietoksnība

Raksts pārpublicēts no portāla SATORI
Sākums /  Blogs /  Rīgas kultūras telpa, vietas un cietoksnība

Rakstīt par Rīgas kultūru tās telpas (telpiskajā) un vietu (topogrāfiskajā, topoloģiskajā) kontekstā ir visai abstrakts uzdevums. Pirmkārt, minēto jēdzienu mērogs ir tik liels, ka šis uzdevums tik un tā beigās var izvērsties par maldīšanos pieņēmumos par kaut kādiem procesiem kaut kādās vietās. Otrkārt, nevienam īsti nav skaidrs, kas ir kultūra.

Tāpēc arī kolektīvais uzdevums šoreiz ir nevis realitātē atklāt jaunus un pārsātinātus izpratnes slāņus – izdomāt kaut ko jaunu –, bet gan drīzāk tikt no dažiem vaļā. Tādējādi atbrīvojot vietu jēgpilnākai kritikai par Rīgas pilsētas kultūras procesiem daudzveidīgajā postpadomju telpā un dažādās vietās, kuru mūsdienu raksturs un identitāte ir vēl tik aktīvos sevis meklējumos, ka Andrejsala un Barona iela jau kļūst par ikoniskiem pārmaiņu simboliem.

Pēdējās divas nedēļas, klejojot pa Rīgas ielām, esmu pavadījis absurdos tādas vietas meklējumos, kur būtu iespējams veikt šo uzdevumu – apsēsties pie galda, atvērt datoru un sākt burtot domas par netveramo Rīgu, kamēr tā acīmredzami slīd garām. Kā izrādās, tas nav nemaz tik vienkārši.

Visu rakstu lasiet: http://satori.lv/article/rigas-kulturas-telpa-vietas-un-cietoksniba

    Jānis Ķīnasts   KATEGORIJAS: Prakse   Tagi:  

Komentāri(0)

    Atstāt komentāru

Comment